Seminarium z przedstawicielem Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

W dniu 16.11.2017 na Wydziale Nawigacyjnym odbyło się spotkanie z Panem Szymonem Kamińskim, przedstawicielem Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, reprezentującym Dział Analiz Ekonomicznych i Marketingu. Wydarzenie, zorganizowane przez członków Koła Naukowego Innowacyjnych Systemów Transportowo-Logistycznych, rozpoczęło tegoroczny cykl wykładów ze specjalistami z branży TSL.

Omówione zagadnienia dotyczyły infrastruktury technicznej portu lotniczego, ilości obsługiwanych rocznie pasażerów oraz trendów rozwoju na najbliższe lata. Opisano działalność portu lotniczego w oparciu o ludzi pracujących na terenie portu oraz dokładnie wyjaśniono obowiązki, jakie wykonują w ramach swojej pracy. Przedstawiono także procedury odprawy pasażerów VIP, zaprezentowano poszczególne etapy odprawy bagażowej. Po zakończonej prezentacji studenci mieli okazję do zadawania pytań prelengentowi, które dotyczyły m.in. skutków budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w odniesieniu do lotniska w Gdańsku; zdolności i kwalifakacji, jakie wymagane są wobec absolwentów, którzy chcą znaleźć zatrudnienie w porcie lotniczym.

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku jest międzynarodowym portem lotniczym, posiadającym około 50 połączeń rejsowych, w 2016 r. odprawionych zostało ponad 4 mln podróżnych. Na jego rosnącą rangę ma wpływ dobrze rozwinięta siatka połączeń, które są odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na przewozy biznesowe i turystyczne.

A. Kaizer
19.11.2017