Spotkanie w ramach projektu Connect2SmallPorts

W dniu 8 listopada br. w sali P105 na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni odbyło się spotkanie w ramach projektu Connect2SmallPorts dofinansowanego z Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 (współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Projekt Connect2SmallPorts (pełna nazwa: South Baltic Small Ports as Gateways towards Integrated Sustainable European Transport System and Blue Growth by Smart Connectivity Solutions) jest realizowany w ramach tzw. Seed Money – jest to projekt zalążkowy, który daje możliwość stworzenia bazy pod 3–letni projekt, którego realizacja planowana jest na lata 2018-2021.

Spotkanie realizowane na Akademii Morskiej w Gdyni zostało zorganizowane przez Fundację Motus, która reprezentuje Polskę w projekcie i jest także partnerem Akademii Morskiej w ramach Polskiej Platformy LNG. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Hochschule Wiesmar University of Applied Sciences: Technology, Business and Design (Niemcy) oraz przedstawiciele Akademii Morskiej, Fundacji Motus a także portu we Władysławowie oraz Związku Miast i Gmin Morskich. Celem spotkania było omówienie dotychczasowych osiągnięć a także przyszłych planów i założeń głównego projektu. W ramach spotkania odbyła się bardzo ciekawa i inspirująca dyskusja dotycząca problemów nurtujących małe porty w Polsce jak również wyzwań które przed nimi stoją w obliczu zmian w gospodarce morskiej jakie zachodzą w kraju i na świecie.

Partnerami projektu Connect2SmallPorts są Hochschule Wiesmar University of Applied Sciences: Technology, Business and Design (Niemcy), Klaipeda Science and Technology Park (Litwa), Blekinge Institute of Technology (Szwecja) oraz Fundacja Motus (Polska).

Informacje o projekcie można znaleźć na portalu Facebook i LinkedIn.

Podmiot udostępniający: 

WN

Wytworzył informację:

J. Ziółkowska
13.11.2017
Wprowadzenie:
T.Neumann 13.11.2017
Ostatnia modyfikacja:
T.Neumann 13.11.2017