Wydział Nawigacyjny z wizytą w II LO w Tomaszowie Mazowieckim

Na tegoroczne uroczystości patrona II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim zaproszony został przedstawiciel Wydziału Nawigacyjnego, prywatnie absolwent II LO, dr inż. Przemysław Krata. W gościnnej, a momentami również wesołej atmosferze, opowiadał o drodze edukacyjnej od szkoły średniej po pracę zawodową.

Przybliżył młodzieży proces rekrutacji na do Akademii Morskiej w Gdyni, podzielił się wrażeniami z czasów akademickich i opowiedział o pracy zawodowej po studiach. Nie zabrakło oczywiście kilku anegdot - jak zawsze ożywiających audytorium - oraz wspomnień z pokładu Daru Młodzieży. Zainteresowanie i reakcje licealistów były żywiołowe, tak wobec wizji rejsów Darem, na przykład dookoła świata, jak i podczas wspomnień sięgających do uczniowskich czasów.

W imieniu Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni złożone zostało na ręce dyrektora II LO w Tomaszowie Mazowieckim zaproszenie dla klas maturalnych do odwiedzenia naszych murów, co spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem. Zatem nie tylko serdecznie pozdrawiamy licealistów z Tomaszowa, ale mówimy "do zobaczenia w Gdyni".

Podmiot udostępniający: 

WN

Wytworzył informację:

Tomasz Neumann
28.11.2017
Wprowadzenie:
T.Neumann 28.11.2017
Ostatnia modyfikacja:
T.Neumann 28.11.2017