Akademia Morska w Gdyni indeksowana w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata

Akademicki Ranking Uniwersytetów Świata, znany również jako ranking szanghajski, to zestawienie prowadzone i opracowywane przez Institute of Higher Education przy Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju, klasyfikujące osiągnięcia naukowe i badawcze wyższych uczelni.

Po raz pierwszy Akademia Morska w Gdyni znalazła się w grupie uczelni zindeksowanych w dyscyplinie nauk zajmujących się inżynierią morską / oceanotechniką. W tej kategorii z polskich uczelni Akademię Morską w Gdyni wyprzedza jedynie Politechnika Gdańska.

Miejsce Akademii Morskiej w Gdyni w tym rankingu jest wynikiem oceny kadry naukowej oraz studentów w zakresie nagród zdobytych w znaczących konkursach naukowych oraz publikacji w renomowanych czasopismach naukowych i liczby cytowań.

T. Neumann
25.07.2018