Studenckie Koło Naukowe „Nawigator” po dziesięciu latach znów w IMO

W dniach 14-18 maja 2018 roku dwunastu przedstawicieli Studenckiego Koła Naukowego „Nawigator” wraz ze swym opiekunem naukowym prof. dr hab. inż. kpt.ż.w. Adamem Weintritem przebywali w Londynie, gdzie wzięli udział w uroczystościach 70-lecia podpisania deklaracji utworzenia Międzynarodowej Organizacji Morskiej IMO (do 1982 r. Międzynarodowej Morskiej Organizacji Doradczej, ang.  Intergovernmental Maritime Consultative Organisation - IMCO).

W siedzibie IMO spotkali się ze stałym przedstawicielem Polski przy IMO panem Wacławem Bielawskim, który zaaranżował spotkanie z Sekretarzem Generalnym IMO panem Kitack Lim z Korei.

Przewodniczący Koła pan Tomasz Andrzejewicz, student III roku Wydziału Nawigacyjnego, kierunek Nawigacja, wręczył Sekretarzowi Generalnemu upominek od JM Rektora prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego, okolicznościową lunetę. Po rozpakowaniu prezentu pan Kitack Lim fachowo skierował lunetę w kierunku Polski życzliwie spoglądając z oddali na naszą uczelnię.

Podczas kilkudniowego pobytu w Londynie studenci odwiedzili m.in. siedzibę Nautical Instituite,  Greenwich Maritime Museum, Cutty Sark oraz Obserwatarium Astronomiczne w Greenwich. Spotkali się z panem Capt. Kubą Szymańskim Sekretarzem Generalnym firmy Intermanager, a także z Capt. Johnem Lloydem CEO oraz panią Bridget Hogan z Nautical Institute.

Wyprawa została całkowicie sfinansowana ze środków zewnętrznych, a jednym ze sponsorów był pan Robert Bursiewicz z firmy Navy San, nasz absolwent, były przewodniczący Koła, uczestnik wyprawy Koła do Londynu z 2008 roku.

T. Neumann