Wizyta przedstawicieli Wydziału na uczelni w Kaliningradzie

Na spotkaniu z szefami kompleksu edukacyjnego Bałtyckiej Akademii Rybołówstwa w Kaliningradzie, przybyli z AMG WN dziekan Leszek Smolarek, jego zastępca Przemysław Wilczyński, szef Ośrodka Żeglarskiego Akademii Morskiej w Gdyni Andrzej Szklarski. Strona Bałtyckiej Akademii Rybołówstwa w Kaliningradzie była reprezentowana przez rektora Volkogon Vladimir, szefa żeglugi i szkolenia praktycznego Michaiła Nowikowa, wiceszefa Akademii organizacyjnej i edukacyjnej pracy Vladimir Makarenko. Ponieważ obie akademie - w Kaliningradzie i Gdyni - morskie instytucje edukacyjne, polska delegacja przede wszystkim zainteresowała potencjałem naukowym i edukacyjnym.

Przed rozmowami pracownicy Akademii zapoznali gości z infrastrukturą instytucji edukacyjnej, pokazali kompleks szkoleniowy, muzeum historii uczelni. Organizator wizyty, zastępca dyrektora departamentu współpracy z zagranicznymi studentami i protokołu UMC KSTU BFFSA Paul Kovalishin i rzecznik Akademii Irina Obraztsova powiedzieli o głównych etapach w tworzeniu Uniwersytetu, jego strukturze, programie edukacyjnym i perspektywach, które otwierają się do absolwentów.

Podczas spotkania omówiono plany wdrożeniowe dla współpracy w obiecujących dziedzinach, w tym wymiany kadetów na statkach żaglowych. Zakres tematów obejmował między innymi wymianę wykładowców oraz organizację wspólnych wydarzeń z dziedziny kultury i sportu. W szczególności goście wysoko ocenili międzynarodową kampanię na rzecz młodzieży w ubiegłym roku i stwierdzili, że tradycja uczestnictwa polskich studentów w spływie łodziami będzie kontynuowana.

Podmiot udostępniający: 

WN

Wytworzył informację:

P. Wilczyński
25.02.2018
Wprowadzenie:
T.Neumann 25.02.2018
Ostatnia modyfikacja:
T.Neumann 26.02.2018