Sukces Koła Naukowego ISTL

W dniu 15.12.2020r odbyła się gala konkursowa pt. KONKURS GRANTOWY „KIERUNEK PORT – MORZE MOŻLIWOŚCI”.

Konkurs grantowy to wspólna inicjatywa Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A., który sfinansował granty na realizację projektów i nagrodę główną w konkursie.

- Morze możliwości otwiera się zarówno przed nauką, która nabiera waloru praktycznego, jak i przed biznesem, który otrzymuje nowatorskie rozwiązania oparte na wnikliwych badaniach. Korzyści są obustronne, dlatego jako Uczelnia bardzo cenimy ten rodzaj współpracy z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A. – mówi prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Do finału konkursu dotarły dwa zespoły projektowe: „Młodzi Portowcy” pod opieką merytoryczną dr inż. Adama Kaizera z Wydziału Nawigacyjnego UMG oraz „Seanovation” pod merytoryczną opieką mgr inż. Mirosława Tyliszczaka z Wydziału Mechanicznego UMG. W konkursie przewidziano wsparcie finansowe na realizację najlepszych projektów w wysokości 30 tys. zł.
   Zespół KN ISTL – Młodzi Portowcy podjął się wykonania projektu pt. „System Inwentaryzacji oraz monitorowania stanu technicznego części podwodnej nabrzeży Portu Gdańsk”. Reprezentacja Wydziału Nawigacyjnego zdobyła II, wyróżniające miejsce i nagrodę w wysokości 2 tyś zł. 

Serdecznie Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie głównej UMG

 

 

Podmiot udostępniający: 

WN

Wytworzył informację:

A.Kaizer
18.12.2020
Wprowadzenie:
a.kaizer 18.12.2020
Ostatnia modyfikacja:
a.kaizer 19.12.2020