Praktykanci MiBM z wizytą na Wydziale

Praktykanci MiBM z wizytą na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

15 lipca 2021 roku studenci 6 semestru kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, którzy aktualnie odbywają praktykę w Zakładzie Mechaniki i Obiektów Bezzałogowych w Instytucie Mechaniki i Konstrukcji Maszyn Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG, uczestniczyli w spotkaniu na Symulatorze Nawigacyjno-Manewrowym SimFlex 4, w Katedrze Eksploatacji Statków. Celem wizyty było zapoznanie z metodami, modelami i narzędziami badawczymi, które wykorzystywane są na symulatorze. W czasie symulacji podejścia dużego kontenerowca do terminalu kontenerowego portu w Amsterdamie Studenci mogli manewrować statkiem i obserwować symulowaną sytuację nawigacyjną, bazującą na rzeczywistym scenariuszu manewrowym na akwenie ograniczonym. Możliwość pełnienia funkcji kapitana dużego kontenerowca była ważnym doświadczeniem badawczym i na długo pozostanie w pamięci praktykantów.

a.kaizer
22.07.2021