Wydział Nawigacyjny gościł przedstawicieli IMO

W dniu 19 listopada 2021 r. Władze Uczelni uczestniczyły w zorganizowanej przez polską administrację morską wizycie studyjnej przedstawicieli państw – członków IMO.

JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, prorektor ds. kształcenia dr hab. Sambor Guze prof. UMG, pełnomocnik Rektora ds. IAMU dr hab. Adam Przybyłowski prof. UMG  oraz prodziekan ds. studenckich i promocji Wydziału Nawigacyjnego dr inż. Adam Kaizer spotkali się z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego 8 państw członkowskich IMO. Spotkanie miało na celu przybliżenie potencjału i doświadczenia Polski w gospodarce morskiej i morskim szkolnictwie wyższym, które mogą przełożyć się na proces podejmowania decyzji korzystnych dla światowej żeglugi.

Gospodarzem spotkania był Zarząd Portu Morskiego Gdynia, który zorganizował wizytę, korzystając również z potencjału Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Goście odbyli rejs po Porcie Gdynia, obejrzeli film o Uniwersytecie Morskim w Gdyni, zwiedzili również Wydział Nawigacyjny UMG, gdzie zapoznali się z funkcjonalnością laboratorium radarowo-nawigacyjnego. Prezentacji potencjału symulatora mostka nawigacyjnego dokonali mgr inż. Agnieszka Kerbrat wraz z mgr inż. kpt. ż.w. Pawłem Kołakowskim.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Portalu Gospodarka Morska.
 

 

źródło: Gospodarka Morska

Podmiot udostępniający: 

WN

Wytworzył informację:

A.Kaizer
21.11.2021
Wprowadzenie:
a.kaizer 21.11.2021
Ostatnia modyfikacja:
a.kaizer 21.11.2021