GIS Day 2022 relacja

We współczesnym świecie codziennie otaczamy się GIS-ami. Najprostszym przykładem są Mapy Google, które wskazują nam drogę do punktu docelowego. GIS-y pozwalają również monitorować zjawiska społeczne, gospodarcze lub oceanograficzne. To tylko nieliczne zastosowania GIS-u.  16 listopada 2022 r.  w Auli Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyło się wyjątkowe wydarzenie – pierwszy Trójmiejski GIS DAY!, który umożliwił wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z GIS-ami. Organizatorem było koło naukowe LoGiStic, działające przy Uniwersytecie Morskim w Gdyni oraz koło naukowe GISOTEKA, działające przy Uniwersytecie Gdańskim. W trakcie wydarzenie odbyły się prelekcje specjalistów z zakresu geoinformacji przestrzennej z Lasów Państwowych, firmy Esri oraz Marine Technology. Swoje prezentacje przedstawili również cenieni w tej dziedzinie naukowcy – prof. dr hab. inż. Cezary Specht oraz dr inż. Mariusz Specht oraz studenci trzech uczelni – również z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Było to pierwsze tego typu wydarzenie eksperckie w całym województwie.