Wykaz wymaganych dokumetów w celu uzyskania świadczeń

Wykaz wymaganych dokumetów w celu uzyskania świadczeń:

Stypendium socjalne:

1. wypełniony zał 2 (jeśli student wnioskuje o stypendium w zwiększonej wysokości również zał.4 z dokładnie opisaną sytuacją materialną rodziny
  2. wypełniony zał 1 (UWAGA w pkt 5 zał.1 opócz liczby lat proszę napisać, ile semestrów było pobierane stypendium na studiach I stopnia i II stopnia)
  3. zaświadczenie z urzędu skarbowego o dochodach uzyskanych w roku 2021 dla każdej pełnoletnej osoby w gospodarstwei domowym, nawet jesli nie pracowała. (nie PIT 37)
  4. zaświadczenie z ZUS/KRUS o opłaconych w roku 2021 składakch zdrowotnych  dla każdej pełnoletnej osoby w gospodarstwei domowym, nawet jesli nie pracowała.

5. Jeśli student/ka posiada rodzeństwo w wieku 7 lat i wiecej - zaświadczenie z instytucji o pobieraniu nauczania. Dla młodszego rodzeństwa wystarczy ksero aktu urodzenia.

6. Jeśli rodzice studenta/ki są po rozwodzie – ksero prawomocnego wyroku orzekającego rozwód oraz kopia wyroku o zasądzeniu alimentów.

7. Jeśli rodzice studenta/ki są rolnikami: zaświadczenie z gminy o wielkości gospodarstwa rolnego wyrażona w hektarach przeliczeniowych i fizycznych.  Dochód z 1ha to – 3288zł

8. W przypadku, gdy dochód na jedną osobęw rodzinie wynosi mniej niż 600zł - zaświadczenie z OPS o sytuacji materialnej rodziny.

9. W przypadku innych sytuacji WKS udzieli informacji o brakujących dokumentach.

Stypendium Rektora dla najlepszych studentów:

1. wypełniony zał.8 ( w przypadku studentów I roku MSTiL stacjonarne zał.8a bez wykazu ocen)

3. wykaz ocen (print screen ocen za poprzedni rok akademicki z Wirtualnej Uczelni)

Stypendium Specjalne dla osób niepełnosprawnych:

1. wypełniony zał.7

3. ksero orzeczenie o niepełnosprawności.

Wymagane załączniki oraz regulamin dostępne są pod poniższym linkiem (link do strony UMG(link is external))

P.Krajewska