Parada Niepodległości i powitanie "Daru Młodzieży"

Parada Niepodległości i powitanie "Daru Młodzieży"

W dniu 11 listopada 2023 roku Gdynia tradycyjnie, bardzo uroczyście będzie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Jednym z głównych akcentów gdyńskich obchodów tego wydarzenia jest Parada Niepodległości.

Tegoroczna Parada Niepodległości rozpocznie się o godzinie 12.00 i przejdzie trasą od Urzędu Miasta Gdyni do Pomnika Polski Morskiej na Skwerze Kościuszki, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz Miasta, dowództwa Marynarki Wojennej, delegacji organizacji społecznych. Jak co roku, również Uniwersytet Morski w Gdyni przyłączy się do świętowania.

Tego dnia o godzinie 14:00 na nabrzeżu Pomorskim (vis a vis Akwarium Gdyńskiego) powitamy również nasz szkolny statek "Dar Młodzieży" powracający do macierzystego portu w Gdyni z niemal półrocznego rejsu, podczas którego fregata przekroczyła równik. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów UMG wraz z rodzinami do udziału w Paradzie Niepodległości i powitaniu "Daru Młodzieży"


Parada Niepodległości, która odbędzie się w sobotę 11 listopada 2023 roku, rozpocznie się o godz. 12.00.
Zbiórka dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zaplanowana została na godz.10:40 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego (al. Piłsudskiego w Gdyni). Pracownicy i doktoranci wraz z rodzinami proszeni są o dołączenie do szyku Uczelni do godz. 11:30.

Po Paradzie Niepodległości serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników, studentów i doktorantów do tradycyjnego już pamiątkowego zdjęcia (Park Rady Europy w Gdyni). Każdy uczestnik przemarszu z ramienia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni poczęstowany zostanie grochówką i pysznym rogalem.

 

Podmiot udostępniający: 

WN

Wytworzył informację:

B. von Schada Borzyszkowska
07.11.2023