Wizyta przedstawicieli FLEX LNG oraz Bernhard Schulte Shipmanagement

W dniu 8 marca 2023 roku na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni gościliśmy przedstawicieli firm: FLEX LNG (zarządzającej wysoce zaawansowanymi technologicznie statkami LNG), oraz Bernhard Schulte Shipmanagement Poland (zajmująca się pośrednictwem w zatrudnianiu polskich marynarzy na statkach armatorów zagranicznych).

Flex LNG Ltd., to firma zlokalizowana w Oslo w Norwegii z flotą trzynastu jednostek LNG piątej generacji. W jej skład wchodzi dziewięć gazowców LNG M-type „MEGI", oraz cztery gazowce LNG generacji X Dual Fuel „X-DF” zbudowanych w latach 2018-2021.

Celem wizyty było przedstawienie procesu dydaktycznego i prezentacja infrastruktury dydaktycznej (laboratoriów i symulatorów), wykorzystywanej w procesie kształcenia studentów Wydziału Nawigacyjnego, na kierunku Nawigacja, specjalność Transport Morski.

Firmę FLEX LNG reprezentowali Anja Lysfjord (Head of Crewing) oraz Terje Scott-Winge (Head of Marine & Vetting, DPA). Firmę Bernhard Schulte Shipmanagement (Poland) reprezentował Rafał Wydmuch. Wydział Nawigacyjny reprezentowali pracownicy Katedry Nawigacji (dr inż. Kamil Formela, mgr inż. kpt. ż.w. Paweł Kołakowski) i Katedry Eksploatacji Statku (dr inż. kpt. ż.w. Przemysław Wilczyński, prof. UMG) oraz studenci i absolwenci kierunku Nawigacja (Karolina Miszke, Żochowska Kinga, Kocur Olaf, Boguszewski Wiktor, Pawlicki Grzegorz).