Kolejny etap rekrutacji do BP w murach Wydziału Nawigacyjnego UMG

W dniu 3 czerwca 2024 roku na Wydziale Nawigacyjnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z inicjatywy pracowników Katedry Nawigacji UMG (dr inż. Kamil Formela, mgr inż. kpt. ż.w. Paweł Kołakowski) gościliśmy przedstawicieli firmy BP (British Petroleum), zarządzającej m.in. wysoce zaawansowanymi technologicznie statkami LNG.

BP Shipping, to morska część brytyjskiego koncernu naftowego BP z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Firma ta jest jednym z wiodących i najbardziej innowacyjnych dostawców skroplonego gazu ziemnego (LNG) na świecie, odgrywającym kluczową rolę w złożonym transporcie LNG do konsumentów.

Celem wizyty było umożliwienie przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych pomiędzy studentami UMG (którzy wcześniej złożyli dedykowaną dla studentów UMG aplikację on-line) a przedstawicielami BP. Rozmowy kwalifikacyjne są jednym z kilku etapów podczas procesu rekrutacji jaki przechodzą potencjalni kandydaci.

Przedstawiciele BP przedstawili również studentom Wydziału Nawigacyjnego na specjalności Transport Morski profil działalności firmy oraz plany dotyczące prac mających na celu zaoferowanie studentom WN UMG praktyk eksploatacyjnych na statkach typu LNG oraz ofertę programów stypendialnych w roku 2024 i kolejnych.

Firmę BP reprezentowali Clarence Sundram (BP Crewing Lead), Katarzyna Janiak-Stesik (BP Crewing Manager), Magdalena Pieniązek (BP 3/OFF) oraz Robert Leszczak (BP 2/ENG). Wydział Nawigacyjny reprezentowali pracownicy Katedry Nawigacji (dr inż. Kamil Formela, mgr inż. kpt. ż.w. Paweł Kołakowski).

K. Formela