Nagroda Ministra Rozwoju i Technologii dla studenta Wydziału Nawigacyjnego

Nagroda Ministra Rozwoju i Technologii dla studenta UMG

Student Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Pan inż. Łukasz Stolzmann, znalazł się w gronie laureatów VI edycji konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji.

Praca pt. „Simulation environment in Python for selected safety measures in ship encounter situations” została nagrodzona w kategorii: Prace dyplomowe inżynierskie / licencjackie za rok 2023.

Praca powstała na Wydziale Nawigacyjnym w ramach realizowanego przez Uniwersytet Morski w Gdyni projektu ENDURE pod kierownictwem Pana dr. inż. Krzysztofa Wróbla z Wydziału Nawigacyjnego UMG, którego to projektu Uczelnia była Partnerem Wiodącym. Promotorem zwycięskiej pracy jest Pani dr hab. inż. Joanna Szłapczyńska, prof. UMG, ówczesny pracownik Katedry Nawigacji Wydziału Nawigacyjnego UMG.

Praca spotkała się z uznaniem powołanego przez Ministra Rozwoju i Technologii Zespołu oceniającego prace zgłoszone w danej kategorii pod kątem następujących kryteriów: twórczej wartości oraz stopnia trudności opracowania, oryginalności pracy i nowoczesności proponowanych w niej rozwiązań, a także jasności sformułowania celu pracy, sposobu jego osiągnięcia oraz prawidłowości wniosków i formy prezentacji. Ocenie zostały także poddane walory praktyczne nagrodzonej pracy.

Serdecznie gratulujemy!

Z. Szwedek-Kwiecińska, B. von Schada-Borzyszkowska