Nagrodzeni studenci Wydziału Nawigacyjnego w CERN w Szwajcarii

Nagrodzeni studenci w CERN w Szwajcarii

W dniach 22.01-27.01.2024r. odbył się drugi wspólny wyjazd studentów naszej Uczelni i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni w ramach projektu edukacyjno-naukowego promującego nauki ścisłe, a w szczególności Fizykę.

Wyjazd do Szwajcarii był następstwem podpisanej umowy o współpracy między Wydziałem Mechanicznym /Katedrą Fizyki/ a II LO w Gdyni.

Uczestnikami obecnego wyjazdu byli studenci, którzy uzyskali najwyższe noty z przedmiotu  Fizyka. Nagrodzone przez Dziekana Wydziału Nawigacyjnego dr hab. inż. Tomasza Neumanna, prof. UMG osoby to:

• Maria Minczykow, specjalność: Transport i Logistyka;
  • Wiktoria Dumińska, specjalność: Transport i Logistyka.

Studenci zobaczyli miejsce urodzenia Alberta Einsteina w Ulm, zapoznali się ze strukturą ETHZ – Politechniki Federalnej w Zurychu i wysłuchali wykładu popularno-naukowego, gdzie uczył się i pracował A. Einstein oraz mieli możliwość poznać Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN, a także uczestniczyli w doświadczeniach interaktywnych.

J. Kamińska, K. Boniewicz-Szmyt