Stypendia krok po kroku

1. WYPEŁNIJ WNIOSEK W SYSTEMIE USOS

Graniczny termin składania wniosków o — do 20 dnia od rozpoczęcia roku akademickiego/semestru. (jest to graniczny termin dla stypendium rektora).

Wnioski o pozostałe świadczenie można złożyć w dowolnym momencie trwania roku akademickiego, z tym, że wypłata nastąpi w miesiącu następującym po miesiącu, w któym złożono wniosek.

2. Zarejstruj, wydrukuj, i podpisz wniosek.

3. Skompletuj dokumenty.

   (wykaz potrzebnych dokumentów jest w danej zakładce rodzaju stypendium)

4. W regulaminowym terminie złóż wniosek wraz z dokumentami w pokoju Wydziałowej Komisji Stypendialnej (WKS) w godzinach pracy komisji. (Harmonogram pracy WKS ogłaszany jest osobnym komunikatem)


pokój p.136 (nad basenem)

w przypadku nieobecności Komisji dokumenty można zostawić w
Dziekanacie studiów niestacjonarnych

p.106 w godzinach pracy Dziekanatu
 

e-mail:
stypendiaatwn.umg.edu.pl

      

adres pocztowy:
Wydziałowa Komisja Stypendialna
Wydziału Nawigacyjnego
aul. Jana Pawła II 3, 81-345 Gdynia

 

5. Jeżeli wniosek zawiera jakieś braki i wymaga uzupełnienia członek WKS powiadomi Cię o konieczności uzupełnienia braków. Brakujące dokumenty należy uzupełnić w ciągu 7 dni.

6. Odbierz decyzję.

Informacja o przyznaniu/nieprzyznaniu stypendium pojawi się w systemie USOS. 

Na stronie internetowej w zakładce stypendia- aktualności stypendialne pojawi się informacja o możliwości odbioru decyzji administracyjnej .

Wszystkie decyzje łącznie z negatywnymi muszą przez studentów zostać odebrane.

Przyznane stypendium zostanie przelane na konto, które zostało wskazane we wniosku.

Informacje ogólne

Student może ubiegać się o stypendium socjalne, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach stypendium socjalne w zwiększonej wysokości.

Stypendium socjalne ma prawo otrzymywać student znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej. Sytuację materialną studenta ustala się na podstawie wysokości miesięcznej kwoty netto dochodu przypadającego na członka rodziny studenta. Miesięczną wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniającego do ubiegania się o stypendium socjalne ustala się na zasadach określonych w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych.

W przypadku studiowania na więcej niż jednym kierunku studiów stypendium socjalne można pobierać tylko na jednym, według własnego wyboru.

Stypendium socjalne nie przysługuje studentowi, który posiada tytuł zawodowy magistra, nawet jeżeli uzyskał go za granicą. Stypendium to nie przysługuje także w sytuacji, gdy student posiada tytuł zawodowy licencjata, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.

Stypendium przysługuje na studiach pierwszego stopnia, studiach drugiego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Łączny okres przysługiwania stypendium wynosi 12 semestrów, bez względu na jego pobieranie przez studenta, z zastrzeżeniem, że w ramach tego okresu stypendium przysługuje na studiach:

  • pierwszego stopnia – nie dłużej niż przez 9 semestrów;
  • drugiego stopnia – nie dłużej niż przez 7 semestrów.

 

Podmiot udostępniający: 

WN

Wytworzył informację:

P.Krajewska
19.12.2024