Stypendia w semestrze letnim 2022/23

W terminie 6 – 11.03.2023

(ostatni tydzień)

Dzień

Pytania o stypendia proszę kierować na maila: stypendiaatwn.umg.edu.pl

Szczegółowe przepisy określa Regulamin świadczeń dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Dochód uprawniający do ubiegania się o stypendium socjalne w roku akademickim 2022/2023

Wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta/doktoranta uprawniającą do ubiegania się o stypendium socjalne  od 1 marca 2023 r.   -    wynosi:

stypendium socjalne wyższe        od      0    -    780 zł  netto

stypendium socjalne niższe          od      780,01 zł   -   1294,40 zł  netto

STUDENCI, KTÓRZY W SEMESTRZE ZIMOWYM OTRZYMYWALI:

• STYPENDIUM SOCJALNE - składają zał 2a oraz zał 1
  • STYPENDIUM DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - składają zał 7a oraz zał 1
  • STYPENDIUM REKTORA - (studenci II i III roku TM i TiL, I MSTiL tryb niestacjonarny, I TO) składają zał 8a oraz 1

- (studenci I MSTiL tryb stacjonarny) składają zał.8, 1 oraz wykaz ocen za ostatni semestr/ rok studiów inżynierskich

- (studenci II ESTiL tryb stacjonarny) składają zał.8, 1 oraz wykaz ocen za I rok studiów

STUDENCI, KTÓRZY CHCĄ ZŁOŻYĆ NOWY WNIOSEK:

• STYPENDIUM SOCJALNE- składają zał 2, zał 1, zaświadczenie z urzędu skarbowego za rok 2021, zaświadczenie z ZUS o składkach zdrowotnych za rok 2021 oraz pozostałe dokumenty wymagane w zał.3 Regulaminu świadczeń studentów UMG w zależności od sytuacji rodziny
  • STYPENDIUM DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - zał. 7, zał 1 oraz orzeczenie o niepełnosprawności
  • STYPENDIUM REKTORA - zał 8, zał 1 oraz wykaz ocen za poprzedni rok akademicki (np. Student III roku, składa wykaz ocen za II rok)

TERMIN PODPISYWANIA DECYZJI BĘDZIE OGŁOSZONY W DRUGIEJ POŁOWIE MARCA.

WYPŁATA ŚWIADCZEŃ ZA MARZEC NASTĄPI Z WYRÓWNANIEM W KWIETNIU.

WYSOKOŚĆ ŚWIADCZEŃ MOŻE ULEC ZMIANIE.

Dochód z gospodarstwa rolnego obowiązujący w roku akademickim 2022/2023

Zgodnie z obwieszczeniem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 22 września 2022 r. przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wyniósł w 2021r. 3.288 zł (jest to dochód roczny).

Dochód ten jest uwzględniany przy ustalaniu miesięcznej wysokości dochodu na osobę w rodzinie studenta i doktoranta ubiegającego się o stypendium socjalne oraz kredyt studencki.

Zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej

Student, którego miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty kryterium dochodowego uprawniającego do ubiegania się o świadczenia z pomocy społecznej (600 zł netto), dołącza do wniosku o przyznanie stypendium socjalnego zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o sytuacji dochodowej i majątkowej swojej i rodziny. Niedołączenie takiego zaświadczenia skutkuje odmową przyznania stypendium socjalnego.

Ośrodek pomocy społecznej wydaje to zaświadczenie na wniosek studenta na podstawie aktualnych lub ostatnich posiadanych informacji o beneficjentach pomocy społecznej (rodzinny wywiad środowiskowy przeprowadza się tylko w przypadkach wskazanych w ustawie o pomocy społecznej).

Załączniki:

P.Krajewska